• نام پروژه: نشست سالیانه انجمن احتراق ایران در سال 1395

نشست سالیانه­ انجمن احتراق ایران با در نظر گرفتن پنج بخش جشنواره ابتکارات و اختراعات، جشنواره عکس شعله، پنل تخصصی با موضوع نقش فناوری­‌های احتراقی در کاهش دی اکسیدکربن و آلاینده‌­­ها، تجلیل از پیشکسوتان صنعت و دانشگاه در زمینه احتراق، برپایی جشنواره عکس شعله و برگزاری مجمع سالیانه انجمن؛ با حمایت دانشگاه تربیت مدرس، بنیاد ملی نخبگان و همچنین شرکت­‌های تولیدی و مهندسی از ساعت 16 روز چهارشنبه 27 بهمن 1395 در سالن شهید چمران دانشگاه تربیت مدرس آغاز بکار کرد.

از ساعت 16 الی 17:30 بازدید از نمایشگاه طرح­های جشنواره­‌های ابتکارات و اختراعات و عکس شعله اختصاص داشت. در ساعت 17:30 مجمع با تلاوت قرآن و اجرای سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز بکار نمود. در ابتدا آقای دکتر محمد ضابطیان، دبیر نشست، ضمن خوش­‌آمدگویی به حاضرین و اعلام برنامه­‌های نشست، در زمینه اهمیت کاهش دی­‌اکسیدکربن و راه­کارهای کاهش آن در کشور مطالبی را بیان نمودند. سپس برنامه‌های نشست سالیانه با سخنرانی دکتر صادق تابع جماعت ادامه یافت.

پس از این سخنرانی، اولین میزگرد تخصصی با موضوع نقش فناوری‌های احتراقی در کاهش دی‌اکسیدکربن و آلاینده‌ها و با حضور مهندس ایوب عادلی مدیرعامل شرکت شعله صنعت، دکتر ایمان پیش‌بین معاون پژوهشی شرکت گاز استان خراسان رضوی، مهندس حمیدرضا قارئی مدیر تحقیق و توسعه شرکت بوتان و مهندس میثم ریاحی عضو هیئت مدیره شرکت بهینه سازان تاسیسات و به مدیریت آقای دکتر تابع جماعت عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر آغاز شد. پس از اتمام سخنرانی‌ها، جلسه با پرسش و پاسخ ادامه یافت.

پس از پرسش و پاسخ نوبت به وقت استراحت میهمانان رسید. در این فاصله داوری اختراعات و ابداعات معرفی شده به نشست نیز با حضور تیم داوری بنیاد ملی نخبگان انجام شد. سپس در ساعت 20:20 دومین میزگرد تخصصی با حضور دکتر برات قبادیان رئیس پژوهشکده انرژیهای تجدیدپذیر دانشگاه تربیت مدرس، مهندس امید شاکری مدیرکل امور پژوهش وزارت نفت، مهندس کاظم کاشفی رییس بررسی طرح های انرژی صنایع نفت در پژوهشگاه صنعت نفت و مهندس علی اصغر رجبی رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست و به مدیریت آقای دکتر تابع جماعت آغاز شد. پس از پایان سخنرانی‌ها، جلسه پرسش و پاسخ برگزار شد.

نشست با اهدای جوایز به برگزیدگان جشنواره­‌های عکس شعله و اختراعات و ابداعات، تقدیر و تشکر از حامیان نشست، هیات اجرایی و سخنرانان و صرف شام به اتمام رسید.