English
اطلاعات تماس
 
تلفن: 82883962 (021)
نمابر: 82883962 (021)
آدرس دبیرخانه: تهران، تقاطع بزرگراه جلال آل احمد و اتوبان دکتر چمران، دانشگاه تربيت مدرس، دانشكده فني و مهندسي، دبيرخانه انجمن احتراق ايران - کد پستی 1411713116
پست الکترونیکی: combustion@modares.ac.ir
صندوق پستی: 311-14115
کنفرانس‌های انجمن احتراق ایران

کنفرانس‌های انجمن احتراق

کنفرانس سوخت و احتراق ایران یکی از برنامه‌های ارزشمند انجمن احتراق ایران می‌باشد که با توجه به عمر کوتاه آن جایگاه مهمی در میان متخصصان دانشگاهی و صنعتی پیدا نموده است. موضوع این کنفرانس دانش و فناوری سوخت و احتراق است که بدون شک مرتبط با یکی از چالش‌های مهم کشور ما در عرصه توسعه ملی یعنی موضوع برنامه‌ریزی و مدیریت تولید و مصرف انرژی می‌باشد. این کنفرانس دارای ظرفیت بسیار بالایی برای ایجاد بستر لازم برای توسعه دانش و فناوری سوخت و احتراق می‌باشد و وظیفه ملی همه اساتید و پژوهشگران دانشگاهی و صنعتی است که در جهت به فعلیت رساندن این ظرفیت تلاش نمایند.

 کنفرانس اول در سال ۱۳۸۴ با همکاری انجمن و دانشگاه تربیت مدرس برگزار و حدود ۱۲۰ مقاله دریافت گردید که نیمی از این مقالات به صورت سخنرانی و پوستر مورد پذیرش قرار گرفتند. کمیته علمی دومین کنفرانس احتراق ایران در سال ۱۳۸۶ حدود ۱۷۰ مقاله کامل را در موضوعات اعلام شده در فراخوان دریافت نمود که پس از ارزیابی علمی ۸۶ مقاله پذیرفته شد، این کنفرانس با همکاری انجمن و دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار گردید. کنفرانس سوم در سال ۱۳۸۸ و با همکاری انجمن و دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار گردید در این کنفرانس ۸۴ مقاله پذیرفته شد، کنفرانس چهارم در بهمن ماه سال ۱۳۹۰ در کاشان با همکاری انجمن برگزار گردید. 

پنجمین کنفرانس سوخت و احتراق ایران در روزهای 16 و 17 بهمن ماه سال 1392در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. پس از اتمام مدت فراخوان مقالات، در حدود 120 مقاله توسط دبیرخانه کنفرانس دریافت شد. مقرر شده بود که برای حفظ کیفیت علمی کنفرانس در حدود 60 مقاله پذیرفته شود. در یک جلسه داوری متمرکز در دانشگاه تربیت مدرس (محل استقرار انجمن احتراق)، هر مقاله توسط سه داور بررسی شد و نتیجه داوری به صورت امتیاز پردازش شد. در نهایت 60 مقاله برای  ارائه شفاهی و 14 مقاله برای ارائه پوستری انتخاب شد.